الهی نصیرمان باش تا بصیر گردیم، بصیرمان کن تا از مسیر بر نگردیم و آزادمان کن تا اسیر نگردیم

دومین کاروان آزادی در راه غزه

به نام خدا
سلام

به گزارش خبرنگار پرس تی وی از مادرید، این کاروان کمک‌رسانی که توسط مانوئل تاپیال و لورا آروا فعالان اسپانیایی، سازمان‌دهی شده است از سواحل اسپانیا راه می‌افتد و در بهار سال جاری به نوار غزه خواهد رسید.

در جریان تهاجم سربازان اسرائیلی به کاروان کمک‌رسانی به غزه در 31 ماه مه سال گذشته میلادی (10 خرداد) 9 تن از فعالان مدافع حقوق بشر اهل ترکیه کشته و حدود 50 نفر زخمی شدند.

این کاروان کمک‌رسانی متشکل از 6 کشتی و با حمایت کشور ترکیه برای شکستن محاصره 4 ساله نوار غزه از سوی رژیم اسرائیل، عازم این منطقه شده بود.

تاپیال در این زمینه گفت:"80 درصد از ساکنان نوار غزه با کمک‌های بین‌المللی روزگار خود را می‌گذرانند. محاصره 4 ساله منجر به ورشکستگی 90 درصد از دادوستدهای کوچک محلی شده است." ...
وی در ادامه تصریح کرد: "ما همچنان به این شرایط غیرقانونی اعتراض داریم و این بار با فعالان بیشتری برای پایان دادن به آن تمام تلاش خود را به کار می گیریم. همچنین تعداد کشتی‌ها و کمک‌های ارسال‌شده در این کاروان از کاروان‌های قبلی بیشتر است."

بر اساس این گزارش؛ اسپانیا همچنین میزبان نشستی با حضور فعالان حقوق بشر بوده که قرار است در این کاروان حضور داشته باشند.

همچنین دو کشتی اسپانیایی نیز در این کاروان حضور خواهند داشت. هرکدام از این کشتی‌ها 200 تن کمک‌های امدادی را به مقصد نوار غزه حمل می‌کنند. افزون بر این 200 فعال حقوق بشر نیز از کشورهای کانادا، مالزی، سوئیس، ایتالیا و الجزایر در این کشتی‌ها حضور خواهند داشت.

منبع : http://www.presstv.ir/نویسنده : شَــریــد
تاریخ : جمعه 27 اسفند‌ماه سال 1389