الهی نصیرمان باش تا بصیر گردیم، بصیرمان کن تا از مسیر بر نگردیم و آزادمان کن تا اسیر نگردیم

قرائت قرآن با نوای موزیک در سالن اپرای لندن !

به نام خدا

سلام


به گزارش شیعه آنلاین، شیخ "وجدی غزاوی" از چهره های وهابی و رئیس شورای اداری شبکه ماهواره ای "الفجر" طی اظهاراتی خواستار تکرار تلاش برای قرائت قرآن کریم با نوای موزیک در سالن اپرای لندن شد.

"وجدی غزاوی" که چند روز پیش با حضور در سالن اوپرای شهر لندن در آن قرآن را همزمان با پخش نوای موزیک تلاوت کرده بود، در ادامه گفت: در گذشته چنین کاری صورت می گرفته اما به مرور زمان به فراموشی سپرده شد. بنده اعتقاد دارم که این کار سنتی خوب برای تبلیغ قرآن و دین مبین اسلام بوده است زیرا با چنین قرائتی، حتی غیر مسلمانان هم برای شنیدن قرائت قرآن حضور خواهند یافت.

رئیس شورای اداری شبکه ماهواره ای "الفجر" همچنین افزود: بنده با حضور در این سالن اپرا و قرائت قرآن در آن تلاش کردم به حاضرین بفهمانم که نظر و نگاهشان به دین مبین اسلام و قرآن کریم نادرست است. خواستم با این کار تنفر آنان به اسلام و قرآن را تغییر دهم از همین رو تلاوت سوریه مریم (س) را برای قرائت انتخاب کردم.

وی در ادامه گفت: با نگاهی گذرا به تاریخ اسلامی می بینیم که پیامبر اسلام (ص) نیز با انتخاب بلال حبشی که صدایی بسیار زیبا داشت، برای اذان گفتن و قرائت قرآن، تلاش کرد آن را قلب غیر مسلمین جای دهد. از همین رو بنده به هیچ وجه به حملات و انتقادات برخی افراد علیه من انجام شده اهمیت نمی دهم.

در همین حال تعدادی از چهره های دینی و فرهنگی جهان عرب این اظهارات شیخ "وجدی غزاوی" را مورد حمله و انتقاد قرار داده و چنین کاری را توهین به قرآن کریم دانستند.


منبع : http://shia-online.ir/article.asp?id=16544&cat=1نویسنده : شَــریــد
تاریخ : جمعه 27 اسفند‌ماه سال 1389